ارتوپد فنی شیراز

بهترین ارتوپدی فنی شیراز کجاست؟ چه خدماتی در مراکز ارتوپدی شیراز ارائه می شود؟ برای سفارش ساخت انواع پروتز، ارتز و اعضای مصنوعی و کمک حرکتی چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

در یک مرکز ارتوپدی می‌توان بیماری‌ ها و آسیب‌ های مختلفی را که بر سیستم اسکلتی عضلانی که شامل استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و ساختارها و بافت‌های حمایتی است را درمان کرد. شرایط درمان برای کمردرد گرفته تا آسیب زانو و آرتریت متفاوت است. مرکز ارتوپدی یک مرکز تخصصی برای ارائه ی روش های درمان صدمات و بیماری های سیستم عضلانی اسکلتی می باشد. هدف مراکز ارتوپدی ساخت ارتوز و پروتز و آموزش بیمار برای استفاده از آن ها است. در ادامه ی این مقاله از سایت کلینیک ارتوپدی کاویان به بررسی بهترین مرکز ارتوپدی و خدماتی که در آن ارائه می شود می پردازیم.

مرکز ارتوپدی فنی کاویان کلینیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

مرکز ارتوپدی

خدمات بهترین مراکز ارتوپدی شیراز

یک مرکز ارتوپدی توسط تیمی از پزشکان که در زمینه ی سلامت کلی سیستم اسکلتی عضلانی فعالیت می کنند، اداره می شود. این متخصصان می توانند به شما کمک کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به فعالیت های روزمره و سلامت خود بازگردید. کلینیک ارتز و پروتز یک کلینیک جامع است که به نیازهای بیمارانی که نیاز به بریس یا اعضای مصنوعی دارند پاسخ می دهد. اهداف کلینیک ارتوپدی به حداکثر رساندن کیفیت زندگی و کمک به افراد برای دستیابی به استقلال هرچه بیشتر، به موقع و مقرون به صرفه است.

در مرکز ارتوپدی خدمات مختلفی در زمینه ی بیماری های مفاصل و استخوان ها ارائه می شود. در این مراکز برای درمان این آسیب ها اعضای مصنوعی یا ابزار کمکی بسته به شرایط بدنی بیماران ساخته می شود. در ادامه به چند مورد از خدماتی که در مرکز ارتوپدی کاویان ارائه می شود را بررسی می کنیم.

خدمات مراکز ارتوپدی

سفارش ساخت ارتز شیراز

ارتز یا بریس یک وسیله ی کمکی برای حمایت از قسمت های مختلف بدن از جمله دست، پا، کمر و … که مفاصل آن ها تضعیف شده است و توانایی اولیه ی خود را ندارند، مورد استفاده قرار می گیرد. در مرکز ارتز و پروتز کاویان کلینیک، متخصصان، ارتز مناسب شما را با توجه به آسیب هر ناحیه از بدنتان طراحی و تولید می کنند. ساخت ارتز یکی از خدماتی است که در مراکز ارتوپدی انجام می شود. ارتز برای رفع و درمان مشکلاتی همچون قوز پشت، پای ضربدری، پای پرانتزی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

سفارش ساخت پروتز شیراز

پروتز شامل ساخت تجهیزات پزشکی برای آن عضوهایی است که به دلایل مختلف دچار قطع عضو شده اند. پروتز ها وسیله های شبیه سازی شده به اعضای از دست رفته هستند. ساخت پروتز مراحل مختلفی دارد که می توانید برای سفارش و ساخت پروتز به مرکز ارتز و پروتز کاویان مراجعه نمایید. پروتز برای اعضای مختلفی از بدن از جمله چشم، پا، دست، سینه و … در مراکز ارتوپدی ساخته می شود. خدماتی که در ساخت پروتز در مراکز ارتوپدی انجام می شود عبارتند از:

مرکز ارتوپدی فنی کاویان کلینیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

پروتز پا

افرادی که دچار قطع عضو در ناحیه پا می شوند نیاز به پروتز پای مصنوعی به عنوان جایگزینی برای اندام از دست رفته دارند. در این راستا، پروتز اندام تحتانی به پروتزی گفته می‌شود که جایگزین هر قسمت از اندام تحتانی شود تا هدف عملکردی و یا زیبایی اندام تحتانی را بازیابی کند. از مهم‌ترین عواملی که منجر به قطع عضو در این ناحیه می‌شوند می‌توان به وجود اختلالات عروقی، نروپاتی ها، ناهنجاری‌های مادرزادی، بیماری‌های سیستمیک (مانند دیابت)، تومورها و البته آسیب‌های فیزیکی مستقیم اندام تحتانی ناشی از حوادث مختلف اشاره کرد.

پروتز دست

افرادی که دچار قطع عضو در ناحیه دست می شوند، نیاز به پروتز دست مصنوعی و یا حتی پروتز آرنج به عنوان جایگزینی برای اندام از دست رفته دارند. قطع عضو، برداشتن یک قسمت از بدن به طور تصادفی یا توسط جراحی است. قطع دست معمولاً نتیجه یک آسیب می باشد و گاهی یک عمل برنامه ریزی شده برای جلوگیری از شیوع بیماری در انگشت یا دست آلوده خواهد بود. با این حال در بسیاری از موارد، اتصال مجدد انگشت قطع شده امكان پذیر نیست یا توصیه نمی شود. پروتزهای جایگزین دست و آرنج، با توجه به سطح قطع شدگی و عملکرد مورد انتظار تعیین خواهند شد تا بتوانند به رفع نیازهای فرد دریافت کننده کمک نمایند.

پروتز چشم

پروتز چشم مصنوعی یک نوع عضو مصنوعی، برای بازسازی زیبایی چشم از دست رفته بیمار است که از جنس های مختلف و شکل های مختلف به دو صورت پیش ساخته یا سفارشی در مرکز ساخت پروتز چشم، برای بیماران آماده می شود. این پروتز برای افرادی که چشم خود را از دست داده اند یک گزینه درمانی بسیار رایج است. پس از تخلیه چشم، افراد در هر سنی و با هر جنسیتی برای دریافت پروتز آماده خواهند شد. هدف از پروتز چشم، ایجاد ظاهری متعادل در صورت و افزایش راحتی در جای چشم از دست رفته می باشد.

پروتز سینه

پروتز سینه مصنوعی یا در اصطلاح علمی، پروتز اکسترنال پستان برای بیمارانی که تخلیه پستان انجام داده اند استفاده می شود. پروتز خارجی سینه عمدتا خانم هایی را شامل می شود که پس از گذراندن دوره درمانی سرطان یا کنسر سینه به مراکز ارتوز و پروتز مراجعه می کنند. در برخی موارد، بیماری به هر دو سمت سینه بیماران آسیب وارد می کند و منجر به تخلیه هر دو سینه بیماران می شود. از طرفی در برخی از بیماران تخلیه به صورت نیمه یا کامل یک طرفه صورت می گیرد که نیازمند استفاده از پروتز های متنوع برای این بیماران می باشد.

پروتز زیبایی

پروتز زیبایی که به آن ترمیم سیلیکون سفارشی نیز گفته می شود، به دلیل عدم حرکت فعال، به عنوان عضو مصنوعی منفعل نیز معروف است. به‌طور کلی پروتز یعنی عضوی مصنوعی که در راستای بهبود عملکرد یا اصلاح زیبایی فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتزهایی همچون پا و دست، پروتزهای کارا می‌باشند. در مقابل، برخی از پروتزها تنها جنبه زیبایی دارند و بدون هیچ گونه تحرکی، تنها جهت اصلاح ظاهر اندام از دست رفته استفاده می شوند. این پروتزها به پروتزهای کاسمتیک یا زیبایی معروفند که در انواع مختلف، برای رفع نیازهای گوناگون ارائه می شوند.

تفاوت بین ارتز و پروتز

پروتز شاخه ای از پزشکی است که به ارزیابی، طراحی، ساخت، نصب و تحویل پروتز یا اعضای مصنوعی برای جایگزینی عضوی که از دست رفته است می پردازد. ارتز شامل پوششی پزشکی برای بخشی از بدن است. معمولاً مردم از “ارتز” به عنوان تکیه گاه یاد می کنند. “ارتزها” وسایلی هستند که فرد برای بهبود عملکرد و یا کاهش و از بین بردن درد استفاده می کند. برای ساخت اعضای مصنوعی و ارتز می توانید به کلینیک ارتوپدی کاویان مراجعه نمایید.

ارتز و پروتز

بهترین ارتوپد فنی شیراز

افرادی که به دلایل مختلفی دچار قطع عضو و آسیب یکی از اعضا می شوند، همواره به دنبال مرکز ارتوز و پروتز مناسب، برای ساخت ارتز و پروتز می گردند. یک کلینیک ارتز و پروتز خوب، ابتدا باید بیمار و وضعیت بدن او را معاینه و بررسی کند، سپس بهترین راه درمان را به او ارائه دهد. در افرادی که دچار قطع عضو شده اند، ساخت پروتز با کیفیت بسیار حائز اهمیت است. مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع کفی طبی، اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

بهترین مرکز ارتوز و پروتز

عملکرد کلینیک ارتوپدی فنی چیست؟

کلینیک ارتز و پروتز از تخصص یک تیم برای رفع موفقیت آمیز نیازهای ارتز و یا اعضای مصنوعی بیماران استفاده می کند. بسته به نیازهای فردی شما، تیم ارتوپدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • در صورت نیاز مشاوره کاردرمانی
  • ارتوتیست: حرفه و شخصی که ارتز می سازد.
  • فیزیاتر: یک پزشک متخصص در توانبخشی که کلینیک ارتوپدی را هدایت می کند و نظارت کار را بر عهده دارد.
  • فیزیوتراپیست: فردی دارای گواهینامه فیزیوتراپی نورولوژیک
  • پراستتیست: حرفه و شخصی که اندام مصنوعی می سازد.
  • ارتوپد: متخصص تشخیص، اصلاح، پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به ناهنجاری اسکلتی- اختلالات استخوان، مفصل، عضله، رباط، تاندون، عصب و پوست

در طول ویزیت، تیم مرکز ارتوپدی به طور کامل وضعیت پزشکی، توانایی های فیزیکی و نیازهای سبک زندگی هر بیمار را ارزیابی می کند. هر یک از اعضای تیم در ارزیابی و نصب دستگاه ها برای بازیابی عملکرد با هدف دستیابی به بالاترین سطح عملکرد ممکن، تجربه دارند. پس از یک ارزیابی جامع، نتایج و گزینه های درمانی با بیمار به اشتراک گذاشته می شود. هنگامی که بیمار و تیم ارتوپدی در مورد مناسب ترین روش درمانی به توافق رسیدند، برنامه ای برای ساخت ارتوز یا پروتز تهیه می شود.

عملکرد مرکز ارتوپدی برای ساخت ارتوز و پروتز

هزینه ی ساخت ارتز و پروتز

هزینه ی ساخت اعضای مصنوعی و ارتز و پروتز به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است. موارد زیر می توانند در هزینه و قیمت ساخت ارتز و پروتز موثر باشند:

  • عضو از بین رفته یا آسیب دیده
  • مرکز ارتوپدی که به آن مراجعه می کنید.
  • کیفیت ارتز و پروتز
  • سایز مناسب شما

شما می توانید برای اطلاع دقیق از هزینه و قیمت ساخت ارتز و پروتز با کلینیک ارتوپدی کاویان در ارتباط باشید.

مرکز ارتوپدی فنی کاویان کلینیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم هدف اصلی مرکز ارتوپدی، کمک به درمان مشکلات و آسیب های اسکلتی می باشد. از جمله خدماتی که در کلینیک های ارتوپدی انجام می شود می توان به ساخت ارتز و پروتز، ساخت کفی طبی، ساخت دمپایی و صندل طبی و … اشاره کرد. مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع کفی طبی، اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۹۱۰۰۸۸۸۱ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *