پاها در بدن وظیفه تحمل وزن بدن و حفظ تعادل فرد هنگام حرکت یا ایستادن را بر عهده دارند. در صورتی که پاها یا قسمتی از عضلات آنها دچار آسیب گردد، فرد دچار اختلال در حرکت خواهد شد. در این مواقع واکینگ بوت تا هنگام درمان و بهبودی کامل بیمار، وزن بدن را از ناحیه درد دفع می کند. بوت طبی، چکمه پیاده روی یا گچ پیاده روی، نوعی وسیله پزشکی است که پس از عمل و آسیب دیدگی های پا و مچ پا، برای درمان شکستگی استخوان، جراحات و عمل پا یا مچ پا مورد استفاده قرار می گیرد.

واکینگ بوت مخصوص ثابت نگه داشتن و جلوگیری از حرکت قسمت های آسیب دیده پاها، ساق و مچ پا طراحی شده است که موجب تسریع در درمان و بهبود آسیب دیدگی می شود. واکر بوت در اشکال، ساختارها، کاربردها و اندازه های مختلفی جهت درمان انواع متفاوتی از آسیب دیدگی ها استفاده می شود. در ادامه با انواع گچ پیاده روی، ویژگی ها و کاربردهای آن آشنا خواهیم شد.

مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.
با ما در ارتباط باشید

انواع بوت های ارتوپدیانواع بوت های ارتوپدی

واکینگ بوت وسیله پزشکی جهت درمان آسیب‌های مرتبط با ساق پا، مچ پا و پا است. این وسیله ارتوپدی بر اساس آسیب دیدگی پای بیمار و کاربردی های متفاوتی که دارد، در انواع مختلفی از جمله چکمه های ریخته گری هوا، کفش هارد ریخته گری، بوت های مچ پا، واکینگ بوت کوتاه و واکینگ بوت بلند طراحی شده است. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • واکینگ بوت کوتاه

واکینگ بوت کوتاه از انگشتان پا تا بالای مچ پا را می پوشانند که برای درمان شکستگی ها یا آسیب هایی پاشنه پا، پایین مچ پا کاربرد دارد. 

 • واکینگ بوت بلند

واکینگ بوت بلند از انگشتان پا تا ساق پا را می پوشانند که برای درمان آسیب های روی ساق پا یا مچ پا کاربرد دارد. این محصولات معمولاً با روکش محکم‌ و سخت تر از سایر انواع بوت های طبی، مانند فلز و پلاستیک ساخته می شوند که می‌توانند نقش گچ‌گیری و یک گچ با وزن سبک و قابل باز و بسته شدن را انجام دهند.

https://kavianclinic.com/%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b3-%d9%88-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%b2-%d9%be%d8%a7/
 •    چکمه های ریخته گری هوا

  چکمه های ریخته گری هوا

چکمه های ریخته گری هوا، اطراف قسمت‌هایی از پا را در یک بالشتک هوای راحت و «حمایت‌کننده» قرار می دهند که تنظیم آنها بسیار آسان‌ است. این محصولات پزشکی روند بهبودی آسیب دیدگی را سرعت بخشیده و امکان تحرک بیشتر را فراهم می‌کنند. بیماران در شرایط خاص مانند زمانی که آنها دوش می گیرند برای رسیدن هوای تازه به پا می توانند این بوت های ارتوپدی را باز کنند. در نظر داشته باشید این نوع بوت درمانی برای آسیب‌های جزئی در نظر گرفته شده است و برای درمان آسیب‌های بزرگ‌تر، از جمله شکستگی استخوان‌ها و آسیب دیدگی رباط‌های پا طراحی نشده است.

 • کفش هارد ریخته گری

کفش‌های هارد ریخته گری یک لایه محافظ نازک است که برای محافظت از قسمت گچ گرفته شده در برابر آسیب‌دیدگی یا خراشیدگی در طول فعالیت‌های روزانه طراحی شده‌اند.

ویژگی بوت های طبی چیستویژگی بوت های طبی چیست

واکینگ بوت با کاربردهای متفاوت برای انواع آسیب دیدگی های پا مانند شکستگی، آسیب های رباط پا و … طراحی شده است که دارای ویژگی های زیادی می باشد. در ادامه مهم ترین ویژگی های این محصولات آورده شده است:

 • راحتی در استفاده به دلیل پمپ هوا درون فوم
 • تنظیم سایز بوت
 • ضد ضربه
 • راه رفتن آسان به واسطه کفی دارای انحنا
 • پایه های پلاستیکی با تقویت فولاد برای افزایش دوام
https://kavianclinic.com/%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b3-%d9%88-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b2-%da%a9%d9%85%d8%b1/

واکینگ بوت چیست و چه کمکی به بیماران می کند

از آنجایی که واکینگ بوت در انواع متفاوتی وجود دارد، همیشه باید با مشورت پزشک نوع مناسب بوت طبی که با نیازهای بیمار مطابقت دارد دریافت کرد. اگر پای شخصی دچار شکستگی یا آسیب دیدگی شده باشد، پزشک می‌تواند به بیمار در مورد نحوه مراقبت از آسیب‌ دیدگی جهت بهبود سریع‌تر و مؤثرتر با استفاده از بوت ارتوپدی کمک کند. گچ گرفتن زمان آسیب دیدگی و شکستن استخوان و رباط های پای بیماران هنگام توانبخشی موجب احساس سنگینی در پای فرد می شود که با استفاده از بوت های طبی این مشکل برطرف شده است. با استفاده از واکر بوت برای بیماران با ثابت نگه داشتن پاها، کم کردن دامنه حرکتی و کاهش فشار وزن بدن از روی پاها می توان موجب سریع تر و موثرتر شدن روند بهبودی گردید.

https://kavianclinic.com/%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b3-ptb/

بوت های طبی در چه مواردی استفاده می شودبوت های طبی در چه مواردی استفاده می شود

همانگونه که گفته شد، بوت های طبی در انواع متفاوتی برای آسیب دیدگی های مختلف از جمله کشیدگی و پارگی رباط های پا، شکستگی استخوان ها و موارد دیگر طراحی شده است. از این بوت ها در موارد متفاوت استفاده می شود که در ادامه، با آنها آشنا خواهیم شد:

 1. پیچ خوردگی خفیف و شدید مچ پا
 2. شکستگی استخوان فیبولا ، تالوس ، کالکانئوس و ملائوس داخلی
 3. شکستگی مچ پا و ساق پا
 4. پس از جراحی مچ پا و پا
https://kavianclinic.com/%da%86%d8%b1%d8%ae%d8%b4-%d9%85%da%86-%d9%be%d8%a7/

خرید و قیمت واکینگ بوت

قیمت واکینگ بوت با توجه به انواع آن بسیار متفاوت است. هر کدام از نوع بوت طبی جهت درمان نوع خاص آسیب دیدگی در پاها کاربرد دارد که با توجه به تشخصی پزشک برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی تجویز می شود. به صورت کلی قیمت این محصولات بر اساس مدل، اتصالات، جنس و نیازهای بیمار ارزیابی می شود. مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.

خرید و قیمت واکینگ بوتنتیجه گیری

هنگام شکستی استخوان پا، پارگی رباط های پا و آسیب دیدگی هایی که نیاز به ثابت نگه داشتن و کم کرن دامنه حرکتی می باشد، پای آسیب دیده را گچ می گیرند. بیماران هنگام گچ گرفتگی به علت وزن گچ دچار احساس خستگی در پاها، مشکلات هنگام استحمام و موارد دیگر می شدند. واکینگ بوت نوعی وسیله پزشکی است که کاربرد آن مانند گچ گرفتی است با این تفاوت که علاوه بر کاهش فشار وزن وارده بر پاها، کم کردن دامنه حرکتی با ثابت نگه داشتن پاها، دارای وزن کم با قابلیت تنظیم سایز می باشد. مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *