کارایی و کاربرد اسکن پاسچر

دستگاه اسکن پاسچر به جهت ارزیابی سیستم اسکلتی انسان و نمایش میزان ناهانجاری ها و عدم تقارن اسکلتی موجود در قامت انسان و انحرافات محور بدن انسان رابکار میرود. بررسی تغییرات منحنی ستون فقرات در دوران رشد از اهمیت زیادی در شناسایی زودرس و پیشگیری از پیشرفت اختلال ساختاری ستون فقرات برخوردار است با این حال عمده مطالعات منتشر شده در این خصوص با تمرکز بر اشعه ایکس به عنوان استاندارد ارزیابی ستون فقرات صورت گرفته است.

اسکن پاسچر چیست؟

کاربردهای اسکن پاسچر

اسکن پاسچر چیست؟

اسکن پاسچر چیست؟

اسکن سه بعدی سیستم ارزیابی کامپیوتری راستاهای مفاصل بدن در وضعیت استاتیک می باشد که در نماهای قدامی خلفی و جانبی با استفاده از مارکر ها قابل استفاده بوده و تحلیل نرم افزاری زوایا محل و با قابلیت تکرار پذیری در دفعات مختلف از دیگر امکانات این سیستم است. با استفاده از تکنولوژی فتوگرامتری مشخصات قامتی ناهنجاری های ستون فقرات و اسکلت بدن انسان را ارزیابی میکند. دستگاه اسکن پاسچر شامل یک دوربین دیجیتال صفحه کالیبره شطرنجی و نرم افزار مربوطه به عنوان رابط کاربری ساده است.

اسکن سه بعدی

کاربردهای اسکن پاسچر

جهت تشخیص انواع انحرافات و اختلالات ستون فقرات شامل گودی بیش از حد کمر قوز انحرافات جانبی ستون فقرات و انواع پاسچر های ضغیف میزان افتادگی لگن میزان افتادگی شانه سنجش زاویه زانو سنجش زاویه گردن شانه های گرد ساق های کمانی و…این اسکن همچنین میتواند انحرافات مفصلی موجود رابررسی کند و با انالیز اطلاعات و سنجش زوایای بدن در کنار معاینه بالینی  نا متقارن بودن اجزا بدن زانوی پرانتزی و ضربدری و حتی صافی کف پا را تشخیص دهد

نکته قابل توجه در دستگاه اسکن عدم استفاده از اشعه ایکس و کاملا بی خطر بودن ان است  بر اساس نتایج بدست امده می توان یک تصویر سه بعدی ازستون فقرات تهیه و در رابطه با وجود اختلال قضاوت کرد بعد از انالیز و ارزیابی از دستگاه به منظور طراحی و ساخت ارتز های ستون فقرات کفی طبی و صندل طبی  و کفش طبی و ارتز های پا و زانو استفاده می شود.

جمع بندی

دستگاه اسکن پاسچر به ارزیابی 3 بعدی سیستم اسکلتی بدن، نمایش میزان ناهانجاری های موجود و انحرافات محور بدن انسان کمک می کند. مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *