بریس ضایعه نخاعی

پس از آسیب نخاعی (SCI)، ممکن است پزشک از شما استفاده کند که از بریس استفاده کنید. یک بریس موقعیت ستون فقرات را از خارج کنترل می کند، نیروهای اصلاحی را اعمال می کند، هنگامی که مشکلات نرم (مثلاً رباط ها) امکان ندارد، ستون فقرات را تثبیت می کند و حرکت را محدود می کند.

اگرچه انواع و طرح های زیادی وجود دارد، اما بریس ها معمولاً در دسته بندی نرم یا سخت طبقه‌بندی می شوند. انواع دیگر بریس ها فقط از ستون فقرات گردنی، قفسه سینه، کمر یا لومبوساکرال پشتیبانی می کنند. این بریس ها ممکن است برای تثبیت ستون فقرات پس از آسیب و / یا جراحی استفاده شوند.

پزشک شما بهترین نوع توصیه را برای نوع بریس بعد از SCI شما ارائه می دهد.

مجموعه تخصصی ارتز و پروتز کاویان کلینیک با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره 91008881 -021 در ارتباط باشید. با ما در ارتباط باشید

نرم: نمونه ای از بریس نرم، یقه گردنی است که از کف متراکم با محفظه Velcro® ساخته شده است. این نوع یقه ها به طور موقت برای درمان شلاق استفاده می شود.

سخت: یقه سخت گردن رحم (به عنوان مثال، یقه فیلادلفیا) ممکن است برای ایجاد ثبات فوری در گردن بدنبال آسیب دیدگی، مانند شکستگی مهره، استفاده شود. یقه های سخت معمولاً 24 ساعته استفاده می شود.

دستگاه بی حرکتی فک پایین – استرال-اکسیپیتال (SOMI)

این بریس از سینه میانی (استرنو)، پایه جمجمه (پس سری) و ناحیه فک / چانه (فک پایین) پشتیبانی می کند. از حرکت سر و گردن به سمت بالا و پایین یا پهلو به پهلو جلوگیری می کند. یک سربند از روی پیشانی استفاده می شود و به یک قطعه چانه متصل می شود که از فک پایین پشتیبانی می کند. قطعه چانه به دستگاهی از نوع جلیقه متصل می شود.

حلقه حلوا

حلقه هاله یا تاج هاله قطعه ای از تجهیزات است که محاصره شده و به سر شما ثابت می شود. وقتی ستون فقرات گردنی در حالت ناپایدار باشد از هاله استفاده می شود. به عنوان مثال، جراحی گردن می تواند گردن را بی ثبات کند، بنابراین حلقه هاله یا تاج هاله به بهبود گردن کمک می کند در حالی که بهبود می یابد. حلقه هاله، معمولاً از طریق طناب به تخت شما متصل می شود.

جلیقه هالو

جلیقه هاله حلقه ای از هاله و دستگاهی شبیه جلیقه بالشتی را که در اطراف تنه شما پوشیده شده است ترکیب می کند. حلقه هاله از طریق میله های فلزی قابل تنظیم به جلیقه متصل می شود. جلیقه هاله ستون فقرات گردنی را تثبیت کرده و به شما امکان تحرک می دهد.

سنجاق هایی که به طور مساوی در اطراف حلقه هاله قرار دارند، با بی حسی موضعی به دو طرف سر شما متصل می شوند. برای اطمینان از قرارگیری صحیح در ستون فقرات گردنی، این روش با یک سری اشعه ایکس انجام می شود. برخی از پزشکان قبل از اتصال جلیقه (در صورت مناسب بودن مورد شما) چند روز از حلقه هاله در رختخواب استفاده می کنند.

فراتر از ستون فقرات: سایر مهاربندها

در طول توانبخشی و بعد از آن، از بریس ها برای تثبیت مفاصل، ضعف عضلات و کمک به عملکرد استفاده می شود. بعضی از دستگاه های ارتوتیک شامل الکترودهایی هستند که تحریک می کنند: به عنوان مثال، یک دستگاه ارتزی دارای الکترودهایی است که دست ها را برای گرفتن تحریک می کند. ارتزها متناسب با شما و رفع نیازها اعم از مچ دست، شانه، زانو، مچ پا / پا یا سایر قسمت های مفصل یا بدن ساخته شده اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *